in

Dojave o bombama u školama u Novom Sadu, Subotici, Zrenjaninu…: Deo škola pregledan, dojave bile lažne

Kako Dnevnik saznaje, u Osnovnoj školi „Đorđe Natošević” u Novom Sadu učenici i zaposleni su evakuisani, a policija je na licu mesta i pretražuje prostorije. 

Dojave o bombama stigle su i u tri osnovne škole na području Sremske Mitrovice i Laćarka, kao i u školama u Beogradu.

Ista situacija je i u brojnim školama u Subotici. I tu je policija izašla na teren, a ulenici su evakuisani.

Policijskoj upravi u Zrenjaninu jutros je prijavljeno da su u više škola na njenoj teritoriji postavljene bombe, saznaje „Dnevnik“.

U Policijskoj upravi u Zrenjaninu su nam potvrdili ovu informaciju, dodajući da su dojave o bombama poslate mejlom. 

Kako nam je rečeno, učenici i osoblje su bezbedno evakuisani i trenutno se obavljaju kontradiverzioni pregledi.

U školama u kojima su završeni pregledi, utvrđeno je da je reč o lažnim dojavama.

Više škola u Beogradu evakuisano zbog dojava o postavljenim bombama

U više škola na teritoriji Beograda jutros su stigle dojave o postavljenim bombama, saznaje Tanjug.

Škole su evakuisane, a na terenu pripadnici MUP-a proveravaju da li su navodi tačni.

Dojave su stigle na školske mejlove.

Ministarstvo prosvete: Deo škola pregledan, dojave o postavljenim bombama bile lažne

Ministarstvo prosvete danas je povodom dojava o postavljenim bombama u više škola na teritoriji Srbije, saopštilo da je deo škola pregledan i da su u tim školama đaci vraćeni na nastavu, jer je utvrđeno da su dojave bile lažne.

U saopštenju Ministarstva prosvete je najpre navedeno da je više škola na teritoriji Srbije jutros dobilo dojavu o postavljenim eksplozivnim napravama, te da su ekipe MUP-a na terenu i da je prema prvim informacijama, deo škola pregledan.

Učenici iz škola koje su pregledane, sukcesivno su vraćani na nastavu, jer je utvrđeno da su dojave bile lažne.

Ministarstvo u saopštenju podseća škole na instrukcije kako se postupa u slučaju dojave o postavljenoj eksplozivnoj napravi.

U saopštenju preciziraju da je u cilju zaštite učenika i zaposlenih potrebno da škole odmah obaveste policijsku upravu i postupaju isključivo u saradnji i koordinaciji sa predstavnicima Ministarstva unutrašnjih poslova.

“Ministarstvo prosvete apeluje da se poštuju sve usvojene bezbednosne procedure i da se izbegava širenje panike”, naglasili su.