in

Dodeljena priznanja “Sportista godine Grada Novog Sada” za 2025. godinu

Tatjana Medved je istakla da joj je veliko zadovoljstvo i čast da pozdravi okupljene u ime gradonačelnika Grada Novog Sada Žarka Mićina, naglasivši da ova svečanost slavi rezultate, rad, odricanje, disciplinu i vrednosti koje stoje iza svakog sportskog uspeha, kao i one koji su svojim zalaganjem obeležili sportsku godinu i postavili standarde za generacije koje dolaze.

“Novi Sad je grad koji živi sport svakog dana i sport je sastavni deo identiteta grada, obrazovanja, zdravlja i zajedništva. Titula Evropski grad sporta 2026. predstavlja priznanje kontinuiranom ulaganju Grada Novog Sada, sa gradonačelnikom Žarkom Mićinom na čelu, u razvoj sportske infrastrukture, izgradnju i obnovu hala, terena i bazena, kao i podršku klubovima, mladim talentima, školskom i inkluzivnom sportu i vrhunskim sportskim rezultatima. Naš cilj je jasan – sport dostupan svima, u svakom delu grada, za sve uzraste i discipline, a obaveza je da nastavimo da sport razvijamo odgovorno, sistemski i strateški, zajedno sa ljudima koji ga nose. Čestitam svim nominovanim sportistima i dobitnicima priznanja i zahvaljujem sportistima što svojim uspesima dostojno predstavljaju Novi Sad i što pokazuju da sport nije samo pobeda, već put, vrednost i identitet grada”, rekla je Tatjana Medved.

Posebno je naglasila značaj uloge Sportskog saveza Grada Novog Sada kao ključnog partnera Grada u razvoju sporta, koordinaciji klubova i programa, kao i u prepoznavanju i vrednovanju sportskih rezultata, ističući da je saradnja Grada i Saveza primer dobre prakse i zajedničkog uspeha. Takođe je ukazala na značaj potpisivanja Sporazuma o saradnji između Sportskog saveza Novog Sada i Sportskog saveza Sremskih Karlovaca, kao konkretan korak ka jačanju sportske povezanosti, razmeni znanja i ravnomernom razvoju sporta na širem području.

Aleksandra Andrić, juniorka Novosadskog džudo kluba, osvajačica bronzane medalje na EP za seniore i Miljan Pušica, rukometaš “Vojvodine”, osvajač tri trofeja i reprezentativac Srbije, proglašeni su najboljim sportistima Novog Sada za 2025 godinu. Za najbolji klub u gradu proglašen je Novosadski džudo klub, najbolja ženska ekipa su vaterpolistkinje “Vojvodine”, a najbolja muška ekipa, rukometaši “Vojvodine”. Za najboljeg trenera proglašena je Slađana Drezgić, trener vaterpolistkinja “Vojvodine”, najbolja juniorka je Slavica Našagaćin, kajakašica “Vojvodine”, a najbolji junior je Milan Zelić, vaterpolista “Vojvodine”. Najbolji sportista sa invaliditetom je Mitar Palikuća, stonoteniser kluba “Spin”. Specijalna priznanja pripala su stonoteniserkama Novog Sada, treneru Milenku Andriću, stonoteniseru sa invaliditetom, Mladenu Ćiriću i stonoteniserkama sa invaliditetom, Sanji Bogunović i Ani Zelen.



Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /